Pepijn Smits iz Holandije pobjednik je Drugog međunarodnog plivačkog maratona, koji je danas održan na Bilećkom jezeru, a Marija Stanić iz Novog Sada bila je prva u ženskoj konkurenciji.Bilecko jezero.jpg

Smits je rekao da je bila prava otvorena trka na vodi i da je svaki put pokušavao da brže pliva, te da je poslije dva i po kruga ostvario značajnu prednost i pobijedio.

Drugo mjesto zauzeo Tamaš Farkaš iz Bačke Topole, prošlogodišnji pobjednik maratona. On je istakao je da je zbog vjetra i velikih talasa današnja trka za njega bila zahtjevna.

„Sviđa mi se ovdje, ljudi su ljubazni, jezero je lijepo, čista je voda i nadam se da ću se vratiti sljedeće godine„, kaže Farkaš.

Koorganizator Drugog plivačkog međunarodnog maratona Miodrag Hrnjez Ljumo rekao je da je maraton okupio oko 100 takmičara iz sedam zemalja.Bileca-maraton.jpg

Menadžer opštine Bileća Mihajlo Vujović istakao je značaj ove manifestacija zbog promocije opštine i Bilećkog jezera koje je, kako je naglasio, specifično jer ima čistu i toplu vodu, te raspolaže bogatim ribljim fondom. U toku maratona održana je dječija trka na 50 metara, kao i trke zadovoljstva na 300, 500, 1.000 i 1.500 metara.plivacki maraton-bileca.jpg

Organizator plivačkog maratona je opština Bileća, a koorganizator Zavičajni klub „Osvit“ iz Bileće.