Najbolji srpski teniser Novak Đoković, teže nego što se očekivalo, izborio je plasman u treće kolo Mastersa u Indijan Velsu. On je u drugom kolu pobijedio, za tačno 90 minuta, Pobijedio Amerikanca Bjorna Frantanđela rezultatom 2:0 (7:6, 6:2).

Nije bilo lako Novaku da, poslije 42 dana pauze, pronađe ritam što je bilo itekako vidljivo u prvom setu koji je srpski teniser dobio tek nakon taj – brejka. Frantanđelo je prvo došao do brejka i to u petom gemu za vođstvo od 3:2, međutim Novak je okazao karakter i smirenost baš kada je to bilo najpotrebnije. U trenucima kada je Amerikanac servirao za prvi set uspio je da vrati brejk, izjednači na 5:5, a onda je sve bilo lakše.

U taj brejku Novak je došao do tri mini brejka, jednog više od Frantađela što je bilo dovoljno za prvi set.

U drugom setu viđen je rutisnki posao prvog reketa svijeta koji je sa brejkovima u prvom i petom gemu, lako došao do pobjede.

U narednom kolu Novak će igrati protiv Nijemca Filipa Kolšrajbera koji je u drugom kolu eliminisao Nika Kirjosa.