Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta prvi su finalisti Kupa Njemačke, poslije dramatičnog meča sa Borusijom Menhengladbah.
Mijat Gaćinović - Foto: Novosti.rs
Ajntraht je kao gost savladao Borusiju sa 7:6 u penal seriji, pošto je poslije 90 minuta, a zatim i u produžecima bilo neriješeno 1:1.
Ajntraht je poveo već u 15. minutu meča golom Tavate, a izjednačio je Hofman u posljednjim trenucima prvog poluvremena.
Taj rezultat ostao je na snazi sve do kraja produžetaka, pa je odluka pala u penal seriji.
Srpski reprezentativac Mijat Gaćinović odigrao je svih 120 minuta za goste i bio precizan u penal seriji. Prvih šest izvođača na obje strane je treslo mrežu, a u sedmoj su igrači obe ekipe promašivali.
Đibril Sou je potom promašio za Menhengladbah, da bi Hrgota bio precizan i donio veliku radost svom timu.
U drugom polufinalu, večeras se sastaju minhenski Bajern i Borusija Dortmund.