Košarkaši „Leotara“ pobijedili su večeras na svom terenu ekipu „Varde HE“ iz Višegrada rezultatom 94:83 (17:13, 22:21, 30:28, 25:21) u utakmici 20. kolu Prve muške lige Republike Srpske.

Nakon izjednačene dvije četvrtine, u kojoj su oba rivala imala svoje minute – Trebinjci u trećem periodu stižu do prve osjetnije prenosti – plus 14, a sredinom četvrtog i konačno lome otpor gostiju iz Višegrada – kada je prednost dostigla i maksimalnih 20 poena.

Kod domaćina dabl-dabl učinak imao je Milidragović sa 18 koševa i 10 skokova. I Damjanović je postigao 18 poena, a dvocifreni u koš učinku još su bili Milošević sa 16, Raičević sa 14 i Šakotić sa 12 postignutih poena.

Bila je ovo 16 ovosezonska pobjeda „Leotara“ u prvenstvu Srpske, koliko ima i prvoplasirani na tabeli – OKK „Borac“, s tim što su Trebinjci odigrali utakmicu manje od Banjalučana.