Na stadionu malih sportova „Aleksandar Masleša“ sinoć je završen prvi trebinjski „3×3“ basket turnir.

Pobjednik u seniorskoj konkurenciji je ekipa „Tb“ iz Trebinja dok je najbolja juniorska ekipa „Čečenija“ iz Bileće.

U finalu je ekipa „Tb“ pobijedila „Istočni klan“ iz Pala rezultatom 16:15, dok je kod juniora „Čečenija“ pobijedila „Goricu“ nakon produžetaka 16:14.
Turnir se igrao prema zvaničnim FIBA pravilima, takmičilo se 16 ekipa u seniorskoj konkurenciji i sedam u juniorskoj, za igrače 2001. godišta i mlađe.
Pobjednik seniorskog turnira osvojio je 2.000 KM, a drugoplasirana ekipa 1.000 KM, dok su najbolji među juniorima nagrađeni sa 300, odnosno 100 KM.
Uz ekipe iz našeg grada na trodnevnom takmičenju u basketu učestvovali su i timovi iz Bileće, Pala, Lukavice i Podgorice.
Trebinjski kamenorezac Željko Aleksić je specijalno za ovu priliku izradio jedinstvene pehare za pobjednike, koje ostaju u trajnom vlasništvu.